7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Може да согорите и до 500 калории за еден час: Ова е најефективната вежба за топење маснотии! (ВИДЕО)

Најчитани вести

Доколку сакате да ја доведете линијата до совршенство, не заборавајте да вклучите и вежби со скокање на јаже во вашата рутина за фитнес.

Покрај тоа што е добро за нашиот физички изглед, исто така има корисен ефект врз срцето и го зголемува капацитетот на белите дробови, вели д-р Питер Шулман од здравствениот центар на Универзитетот во Конектикат.

Студија спроведена во 2013 година и објавена во списанието Research Quarterly покажа дека мажите кои поминале 10 минути скокајќи на јаже шест недели, ја подобриле нивната кардиоваскуларна состојба исто како и мажите кои трчале по 30 минути секој ден за исто време.

Погледнете како изгледаат вежбите!

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести