7.8 C
Skopje
Saturday, December 3, 2022

Можете ли да ја забележите сoкриената пеперутка? Рекордот е 30 секунди – пробајте да го срушите

Најчитани вести

На оваа илустрација, во морето од шарени папагали, се крие и една пеперутка.

Можете ли да ја забележите?

Многумина кои ја решиле оваа загатка се мачеле да откријат во кој дел од илустрацијата се наоѓа пеперутката. Најбрзите успеале да го пронајдат ова прекрасно животно за само 30 секунди.

Дали ќе бидете побрзи?

За да ви помогнеме – пеперутката се крие на левата страна на илустрацијата.

Доколку сè уште не успеавте да ја најдете, погледнете го решението подолу.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести