15.8 C
Skopje
Friday, May 27, 2022

Модриќ се договорил со Реал, ќе потпише нов договор

Најчитани вести

Лука Модриќ ќе остане уште една сезона во Реал Мадрид, тврди италијанскиот новинар Фабрицио Романо.

„Договорот е постигнат, треба да се испеглаат уште последните детали. Лука ќе остане во Реал, наскоро ќе биде потпишан договорот“, пишува Романо на „Твитер“.

Модриќ се согласил, наредната сезона да игра за помала плата. Според актуелниот договор Хрватот заработува годишно нешто повеќе од 10 милиони евра.

За разлика од Модриќ, договори на една година и со помала плата одбиле Серхио Рамос и Лукас Васкез.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com