Home » Модриќ: Реал Мадрид е најголемиот клуб на светот и никогаш не се откажува

Модриќ: Реал Мадрид е најголемиот клуб на светот и никогаш не се откажува

by Журнал.мк

Фудбалерите на Реал Мадрид во одлична атмосфера го дочекуваат реваншот против Манчестер Сити во полуфиналето од Лигата на шампионите.

Шпанскиот гигант загуби 4-3 на гостувањето во Англија. Потврдата на титулата во домашното првенство е причина плус за високата самодоверба која моментално владее меѓу играчите на Карло Анчелоти.

„Моментално имаме голема самодоверба. Не одигравме најдобро на првиот меч, но сепак постигнавме три гола. На реваншот мора да бидеме подобри. Мора да покажеме квалитет и карактер. Реал Мадрид е најголемиот клуб на светот и никогаш не се откажува. Се смееме на пишувањата дека среќно сме стигнале до полуфиналето. Нашата игра на теренот покажува зошто сме меѓу најдобрите во Европа“, рече Хрватот на прес-конференцијата за медиумите.

Вториот натпревар меѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити се игра оваа среда со почеток од 21:00 часот.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More