1.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Модриќ нема да игра на „Ел Класико”

Најчитани вести

Играчот од средниот ред на Реал, Лука Модриќ се повреди за време на настап за хрватската репрезентација. Според Марка, 34-годишниот фудбалер има проблеми со мускулите, поради што ќе пропушти натпревари против Мајорка, Галатасарај и Барселона.

За потсетување, „Ел Класико” ќе се одржи во 10. коло од Шпанското првенство на 26 октомври на „Камп Ноу”.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com