1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Модриќ: Ваква Хрватска е опасна за сите

Најчитани вести

Капитенот на Хрватска, Лука Модриќ е презадоволен со пласманот во осминафиналето на Европското првенство. Тој беше творец на победата на „коцкестите“ против Шкотска од 3-1.

„Кога играме вака опасни сме за сите. Можеме да се надеваме… Ми значи голот, но многу повеќе играта на екипата“, изјави Модриќ.

Во осминафиналето Хрватска го чека второпласираниот од групата Е каде се наоѓаат репрезентациите на Шведска, Словачка, Шпанија и Полска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести