21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Модриќ: Бензема е еден од најдобрите напаѓачи во светот

Најчитани вести

Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ, го посочи соиграчот Карим Бензема како еден од најдобрите напаѓачи во светот.

– Карим Бензема е многу важен за Реал Мадрид. Според мене, тој е еден од најдобрите напаѓачи во светот. Веќе е легенда за мене, изјави Модриќ.

Оваа сезона Бензема по 12 кола во Ла лига има постигнато девет гола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com