15.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

МНР: Македонските државјани да избегнуваат патувања во или транзит низ Израел

Најчитани вести

Министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија, имајќи ја во предвид ескалацијата на безбедносната состојба во Израел, сугерира на македонските државјани да избегнуваат патувања во или транзит низ земјата.

-За македонските државјани затекнати во Израел, за сите дополнителни информации или помош да се обратат до Амбасадата на Република Северна Македонија во Тел Авив на мобилен +972549096965 или некој од SOS броевите објавени на веб страната на Министерството, се наведува во соопштението од МНР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести