5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Многу топло време и повисоки температури утре и во сабота

Најчитани вести

Многу топло време со пораст на дневните температури ќе се задржи утре и во сабота.

Утринските температури утре ќе се движат од 11 до 20 степени, а дневните од 28 до 38 степени, соопшти Управата за хидрометеролошки работи.

Од недела во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Во недела ќе дува засилен североисточен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени, информираат од УХМР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com