12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Младо момче загина кај Велес: го прегази воз

Најчитани вести

Трагедија кај Велес, загина младо момче.

Сообраќајки на релација Гевгелија-Скопје, воз усмрил 21 годишно момче.

Според информациите на надлежните, момчето загинало на лице место а медицинските лица констатирале смрт.

Трагедијата се случила вчера пред новиот мост „Гемиџии“ 40 минути по 11 часот а сообраќајот во градот беше закочен два часа.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести