Home » Младите „пандевци“ не успеаја до полуфинале на „Купот на пријателството“

Младите „пандевци“ не успеаја до полуфинале на „Купот на пријателството“

by Lina Muslija

Кадетите на Академија Пандев не успеаја да дојдат до полуфиналето на меѓународниот турнир „Куп на Пријатество“ кој се игра во Златибор, Србија.

Во четвртфиналната пресметка младите „пандевци“ загубија од Борац Бања Лука од БиХ со 0-1. Победничкиот гол противниците го постигнаа од пенал во 24. минута.

Претходно, како што е познато, Академија Пандев славеше против Војводина и против Сараево, со идентични 1-0.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More