-8.2 C
Skopje
Tuesday, January 25, 2022

Младиот пејач Дамјан Стоименовски ја објави својата прва песна “Те губам” ( ВИДЕО)

Најчитани вести

Дамјан Стоименовски уште еднаш ја воодушеви македонската публика, овој пат со неговата прва песна “ Те губам” . Музиката и аражманот се на Гоце Симоноски,додека текстот е на Ивана Димова. Зад видео записот стои Владислав Гавриловки , а видеото е снимано на повеќе локации во Скопје.

Ова младо момче има 20 години и е студент на правниот факлутет “Јустинијан Први”. Дамјан е страствен љубител на музиката и пеењето.  Тој редовно посетува часови по пеење , а досега има преработено неколку музички нумери. Има учествувано на балканско шоу и има освоено голем број награди на државни натпревари.

Уживајте во оваа прекрасна нумера.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com