-2.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Млада девојка извршила тешка кражба во куќа во Скопје

Најчитани вести

Полицијата поднесе кривична пријава против 25-годишна скопјанка со иницијали М.Ѓ. поради тешка кражба.

„Пријавената, на 01.02.2021 заедно со уште едно лице, со употреба на сила влегле во куќа на улицата Каирска, сопственост на С.С., при што одзеле пари, техничка стока и златен накит и на тој начин се стекнале со противправна имотна корист од 150.000 денари“, соопшти МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести