-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

„Ми го испраа мозокот“ – Актерката била под влијание на необичен култ ИМ ЈА ДАВАЛА И ПЛАТАТА

Најчитани вести

Прославената актерка Мишел Фајфер се прослави со своите улоги и посебна харизма уште од раните 1980-ти, а нејзините достигнувања „Greace 2“ и „Scarface“, „Dangeorus Liaisons“, „The Fabulous Baker Boys“ и „Love Filed“ засекогаш ги освои срцата на љубителите на филмот.

Иако нејзината кариера беше на нагорна патека, Мишел често исчезнуваше од големото платно, па режисерот на филмот „Мајка“ јавно ја праша актерката што ја кочи, а таа му одговори во интервју за магазинот „Интервју“.

„Никогаш не престанав да ја сакам глумата. Јас сум тип на човек кој сака рамнотежа кога станува збор за работата. Улогите ги избирав многу внимателно, колку време ќе биде потребно за да снимам филм, бидејќи сакам да одговарам на мојот приватен и деловен живот. Во меѓувреме, станав пребирлива и не знам што да ви кажам – исчезнав, така е“, рекла еднаш актерката.

Фајфер често избегнува јавни собири, интервјуа, емисии, па во една прилика објасни и зошто.

“Само се прашував зошто не сакам толку многу интервјуа“, рече таа.

Актерката беше активна до 2002 година.

Пред да успее во Холивуд, додека посетуваше часови по глума во Лос Анџелес, лековерната актерка беше целосно изманипулирана од мистериозен пар кој водел метафизички и вегетаријански култ.

Тие собирале луѓе и ги спречувале да бидат обземени од раскошот на Холивуд, консумирање алкохол, опијати и никотин. На Мишел влијаел необичниот култ да им ја дава целата месечна плата.

„Кога се сеќавам на тој период, се сеќавам колку ми беше испран мозокот и на што паднав од страв да не паднам под влијание на славата“, изјавила актерката во 1995 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com