17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Мијалков е на издржување на мерката куќен притвор, откако сам се пријави во обвинителството

Најчитани вести

Сашо Мијалков од вчера е на издржување на мерката куќен притвор, откако сам се пријави во обвинителството за организиран криминал и корупција.

Претходно тој изјави дека не избегал, туку бил во изолација затоа што имал висока температура и симптоми на коронавирус и се извини на граѓаните, на премиерот владата и на сите други институции за непријатностите кои биле предизвикани.

Откако му беше одредена мерката куќен притвор, Мијалков со полициска придружба се упати кон својот дом, а обвинителката Вилма Русковска веднаш потоа изјави дека се радува што тој самиот се пријавил.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com