18.8 C
Skopje
Saturday, April 1, 2023

Мишиќ: Ресторан Фоур, лидер во Македонија

Најчитани вести

Скопје, 4 јули – Zurnal.mk – Еден од најпознатите готвачи на Балканот, Саша Мишиќ во едно ексклузивно интервју за Новинската Агенција Журнал зборуваше за неговата дејност и неговите искуства во угостителствите услуги.

Мишиќ откри зошто одлучи да остане во ресторантот Фоур во Македонија, нагласи дека овој ресторан ги исполнува условите за да се оцени како еден од најдобрите ресторани во земјата.

Мишиќ рече дека Ресторан Фоур има фантастична угостителска услуга и во текот на времето го надминува просекот и се движи кон вистинскиот правец да биде лидер во Македонија и пошироко.

Меѓу другото, тој вели дека за еден ресторан да биде успешен, првин треба персонaлот да има човечност и да биде едуциран во оваа област, па потоа успехот ќе дојде себеси.

Во видеото подолу можете да го следете интервјуто со готвачот Саша Мишиќ, водител и на познатата кујнска емисија во Балканот „Пеколна кујна„:

Најнови вести