19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Мицотакис ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19

Најчитани вести

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, рано утрово, ја прими втората доза од вакцината против Ковид-19, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис на социјалните мрежи сподели видео од вакцинацијата со коментар „Втора доза од вакцината“.

Првата доза, грчкиот премиер ја прими на 27 декември 2020 година и заедно со претседателката Катерина Сакеларопулу беа меѓу првите кои се вакцинираа во Грција.

Согласно официјалните податоци, од почетокот на вакцинацијата до саботата попладне во Грција биле вакцинирани 79.744 лица.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com