10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Мицкоски: Јас да бев Пендаровски, прво би заминал од местото претседател

Најчитани вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за порталот Курир, ја коментира изјавата на претседателот Стево Пендаровски за тоа дека доколку не би бил претседател, би заминал од државата.

– Претседателот Пендаровски одбран од партијата која е 3 години на власт сакал да ја напушти државата зошто тука не се живеело. Би му кажал таквото негово поразително чувство да му го каже на неговиот шеф Заев бидејќи тој три години ја води државата во амбис. Има ли поголемо признание дека не и оди на власта, односно дека прави пустош со државата, и тоа директно од човекот коj го направија претседател со рекорд од по 3 секунди гласање во минута. А јас кога би бил Пендаровски прво би заминал од местото претседател после вакво едно признание затоа што не прави ништо да ја смени реалноста од позицијата која ја има.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести