-7.2 C
Skopje
Thursday, February 9, 2023

Мицкоски оствари средба со пратеникот во германскиот Бундестаг Кристијан Шмит

Најчитани вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Кристијан Шмит кој е пратеник во германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ.

-Остварив средба со Christian Schmidt пратеник во Германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ. Потврдени добрите односи, и расположливите капацитети за понатамошна соработка, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Остварив средба со Christian Schmidt пратеник во Германскиот Бундестаг и потпретседател на ЦСУ. Потврдени добрите односи и расположливите капацитети за понатамошна соработка.#EU2020HR #EPPZagreb

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, November 20, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести