20.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Мицкоски: Македонија може и умее подобро, тоа го заслужува нашиот народ

Најчитани вести

Претседателот на МВРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски  во Охрид ги слушна проблемите на охриѓани во рамките на Разговорите за обнова на Македонија.

Мицкоски им порача на жителите на овој град дека обновата значи нов почеток, но и нова преобразба за сликата на политичарите во нашата земја. Македонија може и умее подобро, тоа го заслужува нашиот народ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com