4.8 C
Skopje
Thursday, January 20, 2022

Мицкоски: Институциите итно да се мобилизираат за справување со пожарот во Тетово

Најчитани вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски апелира за итна и брза мобилизација на институциите во справување со катастрофалниот пожар во Тетово.

Тој на својот фејсбук профил напиша дека ВМРО-ДПМНЕ уште вечерва се става на располагање да помогне во надминување на состојбата.

-Изразуваме надеж дека нема човечки жртви. Нашите мисли се со семејствата и луѓето кои вечерва се таму и се соочуваат со оваа тешка катастрофа, наведува Мицкоски.

Апелираме за итна и брза мобилизација на институциите во справување со катастрофалниот пожар во Тетово.ВМРО-ДПМНЕ уште…

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, September 8, 2021

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com