8.8 C
Skopje
Wednesday, February 1, 2023

Мицкоски имал сообраќајка во Прилеп

Најчитани вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, имал лесна сообраќајна незгода во Прилеп, пренесуваат медиумите. Во сообраќајката е причинета помала материјална штета и нема повредени.

Според неофицијални информации возило удрило во автомобилот со кој Мицкоски се превезувал на пат кон настанот за промоција на партиските политики во Прилеп.

Лидерот на опозициската партија се чувствува добро и веднаш по незгодата се обратил пред прилепчани, објавија повеќе медиуми, повикувајќи се на информации од ВМРО-ДПМНЕ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести