7.8 C
Skopje
Friday, October 7, 2022

Мицкоски за К5: Со Пендаровски ќе седнам кога ќе им се извини на Македонците за Гоце Делчев (ВИДЕО)

Најчитани вести

Дел од ексклузивно интервју на Канал 5 со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во кое зборува за евроатлантските перспективи на Македонија, за метлата на Заев, за можноста за предвремени избори ,но и зошто ВМРО-ДПМНЕ преферира парада на семејни вредности а не парада на гордоста.

– Секогаш кога ќе бидам повикан на лидерска средба за иднината на државата, ќе присуствувам. Но, ако сака Пендаровски средба тет-а-тет ќе треба да докаже дека е претседател на сите граѓани, да им се извини на Македонците за неговата изјава за Гоце Делчев и дури потоа можеме да седнеме да разговараме, изјави Мицкоски.

Без извинување – нема средба, порача во интервјуто за К5 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com