10.8 C
Skopje
Saturday, December 10, 2022

Мицкоски: Дијагнозата е мафија, одговорот мора да е народот

Најчитани вести

Заев ветуваше иднина во Европа, а не може земјава да мрдне од Африка. Ветуваше живот, a стана рекордер по мизерија. Ветуваа правда, останавме заковани во хибриден режим. Македонија со Владата на Заев и официјално е “хибриден режим” кој е “најкорумпиран” во Европа, вели Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

„Според индексот на демократија, во 2020 година е на 78. место или не сме напреднале споредено со минатата година на ранг листата што ја прави „Економист“, повторно прогласувајќи ја земјава за хибриден режим.

Ако според Транспаренси интерационал сме една од најкорумпираните држави во Европа во групата со Танзанија, Буркина Фасо, Колумбија, Гамбија, според индексот за демократија сме хибриден режим заедно со Ел Салвадор, Украина, Бангладеш.

Дијагнозата е мафија, одговорот мора да е народот! Ќе победиме, затоа што друг избор нема Македонија“, вели Мицкоски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести