18.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Мицкоски: Денес собрани нови 20.000 потписи, вкупно 45.000, македонската пролет доаѓа!

Најчитани вести

Денес се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта. За два дена собрани се 45 илјади потписи, информира лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Благодарност до секој еден граѓанин за поддршката. Никој повеќе го нема правото да го игнорира народот, затоа што народот е силата, енергијата и кај него е вистината. 45 илјади потписи за вистински попис.

Но и многу поширока порака за власта, која ако сега не ја разбираат, ќе ја разберат многу скоро.

Македонската пролет доаѓа“- порача тој!

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com