17.8 C
Skopje
Sunday, March 26, 2023

Мицкоски: Две години градоначалници на СДСМ, две години измами (ВИДЕО)

Најчитани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели видео со кое алудира на двегодишното неработење и измами од страна на градоначалниците од СДСМ.

„Две години градоначалници на СДСМ, две години измами!“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Инаку во видеото се вели дека градоначалниците имаат реализирано само 9,3 проценти од својата програма, 3,5 проценти има поголемо загадување, 65.7 милиони евра за непродуктивно трошоци, како и 10.800 исечени дрва.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=2426279657584762

Најнови вести