3.8 C
Skopje
Tuesday, November 30, 2021

Мицкоски го повика Апасиев, ДА ВИДИМЕ СЕГА КАДЕ Е ЛЕВИЦА

Најчитани вести

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска на прес конференција повика на здружена опозиција во вториот изборен круг. Тој на денешната прес конференција ги повика сите партии велејќи дека им подава рака на „леви, центар и десни“ да му се придружат во уривањето на, како што вели „криминалната власт“.

Повикот од Мицкоски доаѓа откако завчера СДСМ доживеа тежок пораз а лидерот на партијата Левица рече дека очекува повик од ВМРО-ДПМНЕ за да се урне власта на Зоран Заев.

На директно прашање дали повикот за обединување се однесува и на Левица Мицкоски рече дека апсолутно повикот важи и за партијата на Апасиев и за градоначалници и за мнозинство во советите но повикот важи и за другите партии кои се дел од власта.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com