21.8 C
Skopje
Wednesday, August 10, 2022

Мицкоски: Бошњачката заедница преставува нераскинлив дел од македонското мултиетничко општество

Најчитани вести

Почитувани припадници на бошњачката заедница во Република Македонија, Од мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ, ви го честитам Меѓународниот ден на Бошњаците и ви посакувам добро здравје, среќа, радост и бериќет. Бошњачката заедница преставува нераскинлив дел од македонското мултиетничко општество, им го честита денеска Меѓународниот ден на Бошњаците лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Почитувани припадници на бошњачката заедница во Република Македонија,Од мое лично име и од името на ВМРО-ДПМНЕ, ви го…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, September 28, 2019

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com