10.8 C
Skopje
Friday, October 22, 2021

Мицкоски: Алијанса и Алтернатива ќе освојат повеќе градоначалници од ДУИ

Најчитани вести

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој има договор за предизборна соработка на локалните избори со Зијадин Села и Африм Гаши, вели дека коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива ќе освојат повеќе градоначалнички места од ДУИ.

Тој ова го изјави на брифингот со новинарите, а своето убедување како што вели го темели врз досегашните направени теренски анкети и сондажи за расположението на граѓаните, односно гласачите.

Воедно додава дека не се сигурен за советничките места, бидејќи како што вели тука составот ќе биде многу шарен како никогаш досега.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com