18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Михајловиќ го игра најважниот натпревар за неговиот живот

Најчитани вести

Синиша Михајловиќ се наоѓа во клучна фаза од лекувањето во болницата „Света Урсула“ во Болоња и медиумите пренесуваат дека ова клучен дел од битката со леукемијата.

Српскиот тренер два пати беше во болница за да прими хемотерапија, а сега пред него е уште еден циклус, за кој се тврди дека ќе биде и најважен.

„Ова е најчувствителниот и најважниот дел за неговот лечење“, откриваат медиумите и додаваат дека тоа е причината поради која Синиша нема да може физички да биде присутен во својата екипа.

Тој би требало да остане околу шест недели во болница, поради што не може да ја води Болоња од клупата и тоа ќе го направат членовите на неговиот стручен штаб.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com