17.8 C
Skopje
Monday, August 15, 2022

Митровиќ ги „стресе“ Ливерпул!

Најчитани вести

Новиот англиски премиерлигаш, Фулам, има предност од 1:0 по половина час игра против фаворизираниот Ливерпул, откако српскиот напаѓач Александар Митровиќ во 31. минута од мечот, ја круниса одличната игра на домаќините при камбекот во елитата.

По неколку опасни ситуации пред голот на Ливерпул, Митровиќ во 31. минута го „натскока“ Трент Александер-Арнолд за лудо славје на „Крејвен котиџ“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com