-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Митревски е избран за најдобар голман во Португалија

Најчитани вести

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски е избран за најдобар во Португалија за изминатата година.

Нашиот чувар на мрежа е главен на голот на Порто многу пати оваа и минатата сезона неговиот тим славеше благодарение токму на него.

Познатиот ракометен сајт “7 метрос” спроведе анкета, а фановите го дадоа гласот за македонскиот репрезентативец. Од 3.338 гласачи, дури 1.768 гласеле за Митревски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com