30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Мислела дека и тргнал камен од бубрегот, а таа родила тројка

Најчитани вести

Данет Глиц од Јужна Дакота, САД мислела дека од болницата ќе излезе со неколку камења од бубрегот во рака, а не со две девојчиња и син.

Чувството на болка во абдоменот Данет ја потсетувал на оној кога имала проблеми со каменот во бубрезите, па со сопругот Остин се упатила во билница на преглед.

– Започнаа болките, па мислев дека тоа се камењата. Имав проблеми со нив и претходно, рекла Данет за телевизијата КОТА.

По аправената уриноанализа, лекарите имале големи вести за Данет. Не бил во прашање каменот на бубрегот, туку породувањето. Ќе има близнаци.

– Мислевме дека е готово. Остин стоеше од страната, мислевме за имињата, кога лекарката бараше уште едно ќебе, се присетила Данет.

За само четири минути на свет дошле четири деца. Ги нарекле Блејз, Џипси и Ники.

Сега е татко на пет деца, а додава дека не може да поверува во она што се случило.

– Кога излеговме од болница и натаму не знаев што се случи. Важно е таа да биде добро. Се уште се ми одекнува во главата, рекол Остин.

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com