Home » Мисајловски во Пентагон: Состаноци со високи претставници и разговори за предизвиците во областа на одбраната и надворешната политика

Мисајловски во Пентагон: Состаноци со високи претставници и разговори за предизвиците во областа на одбраната и надворешната политика

by Журнал.мк

Владо Мисајловски, пратеник и потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ е во посета на САД, каде што учествува на Програмата за меѓународни лидери, организирана од американската влада.

Денеска тој присуствувал во Пентагон, каде што остварил повеќе состаноци со високи претставници од различни области.

-Разговаравме за предизвиците во областа на одбраната и надворешната политика, но исто така имавме можност да поставуваме прашања и истовремено да ги истакнеме нашите ставови по одредени теми. Продолжуваме со одличната агенда и во следниот период каде што ќе имаме многу состаноци од Програмата за меѓународни лидери, организирана од американската влада, пишува Мисајловски на Фејсбук.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More