21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Министерот Нуредини вчера побегна од новинари, Заев вели: Човекот дојде од Виена да и служи на државата!

Најчитани вести

Бурни реакции крена постапката на министерот за животна средина, Насер Нуредини, кој синоќа ги избегна новинарите на прашање за загадувањето во Македонија.

Премиерот Зоран Заев застана во одбрана на министерот, додавајќи дека тој имал намера да биде транспарентен.

„Со министерот зборуваме и на англиски и македонски јазик. Човекот дојде од Виена да и служи на државата. Јас верувам дека тој имал искрена намера и треба да бидеме транспарентни. Јас апелирам до сите да бидеме отворени“, истакна Заев.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com