25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Министерот за здравство не размислува за оставка

Најчитани вести

Министерот за здравство, Венко Филипче, вели дека не размислува да поднесе оставка од функцијата, по последните случувања.

„Не, не размислувам во таа насока“, кратко одговори тој.

Филипче на денешната прес-конференција не сакаше ниту да коментира до каде е истрагата и дали ќе има одговорност за пожарот во тетовската модуларна болница пред два месеца, кога загинаа 14 лица.

На новинарското прашање дали целата одговорност се сведе на еден продолжен кабел, Филипче изјави: „Тоа е прашање за обвинителството, јас тука немам увид во информациите“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com