19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Министерот демантира: НЕ УВЕЗУВАМЕ ОПАСЕН ОТПАД, но дали некој му верува – податоците се поинакви

Најчитани вести

Министерството за животна средина и просторно планирање и Државниот инспекторат за животна средина во врска со информациите за увоз, складирање и согорување на опасен отпад во државата и поврзаноста со квалитот на воздухот, што во изминативе денови интензивно се објавуваат од одредени медиуми, ја информира јавноста дека станува збор за шпекулации и невистини.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com