17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Министерката Царовска во изолација поради контакт со позитивно лице на ковид-19

Најчитани вести

Министерката за образование и наука Мила Царовска поради контакт со позитивно лице е во изолација, информираат од министерството за образование и наука.

Поради тоа на јавната дебата за државната матура организирана од клубот на младински прашања и политики, што треба да се одржи денеска, ќе учествува претставник од министерството, појаснуваат за Канал 5 од министерството за образование..

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com