21.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

Министерката Стефоска платила глоба, Антикорупциска го затвори предметот

Најчитани вести

Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) на денешната седница го затвори предметот за министерката за култура Ирена Стефоска во однос на проверка на податоците за новоизбрани и именувани лица, односно за новите министри, кои имаа обврска во рок од 30 дена од именувањето да достават анкетен лист.

Министерката Стефоска ја платила глобата, по што ДКСК го затвори предметот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com