Home » Министерката Петровска ќе презентира план за повисоки еколошки стандарди во одбраната

Министерката Петровска ќе презентира план за повисоки еколошки стандарди во одбраната

by Журнал.мк

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска ќе го презентира Планот за повисоки еколошки стандарди во одбраната наречен „Еко одбрана“.

На настанот, што ќе се одржи во касарната „Илинден“, најавено е присуство и на министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини и на професорот Драган Миновски од Електротехничкиот факултет при Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип.

Миновски за потребите на Министерството за одбрана изработи Анализа на можностите за зголемување на енергетската ефикасност и производство на електрична енергија од фотоволтаични електрани во касарните.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More