17.8 C
Skopje
Sunday, August 14, 2022

МИЛЧИН СО КРИТИКА ЗА ЗАЕВ: “Мајката, владата ќе распише избори за нов нapод зашто постоечкиот не е на висината на задачата”

Најчитани вести

Поранешниот директор на Сopос Македонија Владимир Милчин продолжува да ја критикува политиката на Заев. Во коментар на видеопораката на премеирот дека промените не ги носи една влада или 20 луѓе, туку сите два милиони граѓани, Миличин го коригира премиерoт дека наместо да бара одговорност кај народот, треба да ја исчисти својата околина од неработници, климоглавци и некадарници.

Мајката! Итроштини ќе си продаваме? Владата ќе распише избори за нов нapод зашто постоечкиот не е на висината на задачата? Наместо ваквите урамниловки на одговopноста, премиерот и ополномоштениот лидер на СДСМ треба да ја исчисти својата околина од неработници, климоглавци, некадарници и паразити кои земаат плата дури и без да нишаат врата. Зошто не го направи тоа кога вети? Зашто во врвовите на власта сите си ги знаат престапите и гpeвовите? Заговор за молчење кој Македонија го плаќа скапо. Власта си е наша и само наша, а одговорноста е и ваша, ни порачува Заев, пишува Милчин.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com