Home » Милошоски: Пратениците од СДСМ и ДУИ гласаа против декларацијата за Гоце Делчев

Милошоски: Пратениците од СДСМ и ДУИ гласаа против декларацијата за Гоце Делчев

by Журнал.мк

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Собраниската комисија за надворешна политика Антонио Милошоски вели дека пратениците од власта гласале против декларацијата за Гоце Делчев која беше ставена на дневен ред на денешната комисија за надворешна политика. Според него пратениците од СДСМ/ДУИ гласале против декларацијата по повод 150 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, и истата не била усвоена.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More