10.8 C
Skopje
Thursday, December 8, 2022

Милошоски: Ние сме искрени, не сме за една изборна единица

Најчитани вести

„ВМРО-ДПМНЕ е искрена и стои на ставот дека не е за една изборна единица, за разлика од СДСМ, кој ве лаже“, рече од собраниска говорница пратеникот Антонијо Милошоски, во реплика на пратеникот Енес Ибраим кој побара поддршка за измените на Изборниот законик.

„Ние сме искрени, не сме за една изборна единица, за разлика од Зоран Заев кој ве лаже. Да ви го направи меракот, ќе ги стави измените на законот на собраниска седница, нема да поминат и толку. Тоа е поддршката што ви ја нуди“, рече Милошоски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести