14.8 C
Skopje
Wednesday, September 22, 2021

Милошоски и Мизрахи во посета на Битола

Најчитани вести

Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и пратеници во Собранието Антонијо Милошоски и Рашела Мизрахи денеска ќе остварат посета на Општина Битола.

Како што информираат од партијата, Милошоски и Мизрахи ќе имаат средба со претставници на Стопанската комора и останати стопанственици од Општина Битола.

Планирани се средби и со пензионерите од оваа општина, како и со здруженија на планинарите и скијачките спортски тимови.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com