20.8 C
Skopje
Friday, June 18, 2021

„Милионерката ги моли фановите да плаќаат за медицински трошоци“: Кајли се изјасни по жестокиот напад!

Најчитани вести

Ѕвездата, Кајли Џенер (23) се најде на удар на јавноста викендов откако ги покани своите обожаватели да платат за лекувањето на нејзиниот шминкер Сем Рауд, кој неодамна доживеа сообраќајна несреќа, на својата Инстаграм Стори.

Имено, Кајли сакаше да ги охрабри своите придружници да помогнат во финансирањето на сметките за медицинската шминка, а потоа предизвика негодување во јавноста кога истиот ден и го позајми својот приватен авион на нејзината постара сестра Кендал, за итно да отпатува за Њујорк.

Цената на летот од Лос Анџелес до Њујорк и назад со приватен авион истиот ден се проценува на околу 50 000 американски долари, а потоа започнаа бројни коментари на Твитер.

„Можеби можеше да остане дома и наместо да патува да му донира пари на Сем“, „Зошто Кајли Џенер бара донации за да ја финансира операцијата на нејзиниот шминкер кога е милијардер?“ – се само дел од коментарите.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести