29.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Милинковиќ Савиќ има мегаломанска понуда за трансфер?

Најчитани вести

Српскиот репрезентативец Сергеј Милинковиќ Савиќ е се поблиску од трансфер на својата кариера.

Откако одигра одлична сезона во Серија А, а со Лацио освои и Куп на Италија, популарниот СМС е на мета на големи екипи.

Иако претходно се шпекулираше дека го бараат во Реал Мадрид, сепак тој трансфер не се оствари.

Но сега се пишува за конкретна понуда од ПСЖ во висина од 80 милиони евра, сума која сигурно ќе ги подзамисли луѓето во Рим да ја разгледаат понудата.

Леонардо од ПСЖ додека беше во управата на Милан, одблиску го следел овој играч и бил крајно задоволен од неговите перформанси, па сега го бараат во Париз.

Доколку се оствари овој трансфер, ова ќе биде еден од најскапите трансфери на играчи кои потекнуваат од Балканот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com