27.8 C
Skopje
Friday, July 30, 2021

Миле Јанакиески доби нови 30 денови куќен притвор

Најчитани вести

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески доби нови 30 дена домашен притвор за случајот „ТНТ“.

Случајот „ТНТ” се однесува за уривањето на комплексот „Космос” на инвеститорот Фијат Цановски.

За делото се обвинети повеќе лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и тогашниот градоначалник на Општина Гази Баба Тони Трајковски, додека во отсуство му се суди на екс премиерот Никола Груевски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести