Home » Милевски си го провери срцето во VFV clinic пред големите натпревари во Лигата на Нации

Милевски си го провери срцето во VFV clinic пред големите натпревари во Лигата на Нации

by Журнал.мк

Пред новиот циклус на квалификации од Лигата на Нации селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски реши да го провери своето здравје и срцева кондиција во новоотворената приватна клиника ВФВ, правејќи стрес тест со HyperQ технологија. Како што и самиот изјави, воодушевен е од новата методологија за тестирање и дијагностика на корoнонарни заболувања која што не ја сретнал досега и која одлично го детектира срцевото здравје и состојба.

Истовремено апелираше сите лица кои без разлика дали рекреативно или професионално се бават со спорт пред започнување на било која физичка активност да се тестираат со HyperQ стрес тестот кој во моментот единствено е достапен конечно и кај нас во ВФВ клиник.

За разлика од останатите стрес тестови HyperQ дава за 90% поголема точност на резултати и дијагностика и е најсофистициран начин за превенција на срцеви заболувања.

Нормално, како што изјавија од клиниката резултатите на нашиот селектор се одлични како што и треба да бидат за секој спортист.

Единствено во VFV Clinic – Стрес тест со иновативната HyperQ технологија!Најсофистицираната технологија за навремено детектирање на коронарни заболувања, нуди 90% посигурна дијагноза од останатите стрес тестови.- Неинвазивна дијагностика!- Супериорна прецизност!- Без зрачење! Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Благоја Милевски веќе ја имаше можноста да го направи тестот и да ги открие предностите на HyperQ технологијата, а сега Вие сте на ред!Закажување преглед на +389 2 2666 111VFV Clinic – Верни на вашето здравје!******************Vetëm në VFV Clinic – Stres Test me teknologjinë inovative HyperQ! Teknologjia më e sofistikuar për zbulimin në kohë të sëmundjeve koronare të zemrës, ofron diagnozë 90% më të sigurt se testet tjera të stresit. – Diagnostikim joinvaziv! – Saktësi superiore! – Pa rrezatim! Seleksionuesi i Kombëtares së Maqedonisë në futboll, Blagoja Milevski, tashmë kishte mundësinë ta bëjë testin dhe të zbulojë avantazhet e teknologjisë HyperQ, e tani është radha Juaj! Cakto termin në: +389 2 2666 111VFV Clinic – Besnik ndaj shëndetit tuaj!

Posted by VFV Clinic on Wednesday, June 1, 2022

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More