19.8 C
Skopje
Tuesday, May 24, 2022

Милан ќе му понуди на Јувентус 35 милиони евра за Демирал

Најчитани вести

Милан е подготвен да понуди 35 милиони евра за дефанзивецот на Јувентус, Мерих Демирал, објави новинарот Џанлука Ди Марцио.

Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, се очекува на денешната средба на претставници на двата клуба, да бидат договорени условите за трансферот на 21-годишен Турчин.

За играчот интерес пројавија и Манчестер јунајтед и и Атлетико Мадрид.

Демирал првиот дел од минатата сезона беше на позајмица во Аланиеспор, каде настапи на 34 натпревари и постигна три гола. Потоа фудбалерот се врати во Италија, во Сасуоло и одигра 14 натпревари, постигнувајќи два гола.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com