27.8 C
Skopje
Sunday, July 3, 2022

Милан ќе го привлекува Холанд со годишна плата од 5,5 милиони евра

Најчитани вести

Напаѓачот на Салцбург, Ерлинг Холанд е пред големи искушенија во зимскиот преоден рок за фудбалери да го напушти австрискиот тим. Според „Спортиталија”, Милан е последниот клуб кој искажува сериозен интерес за младиот 19-годишен Норвежанец.

Се шпекулира дека „миланезите” се подготвени да му понудат договор на Холанд со годишна плата во висина од 5,5 милиони евра.

За 19-годишниот фудбалер се заинтересирани уште и: Барселона, Јувентус и Борусија Дортмунд.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com